PANTRY

PANTRY

Regular price $3.49
Sale price $3.49
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1 1/2 OZ
Sold Out
Regular price $2.79
Sale price $2.79
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1/4 OZ
Regular price $3.49
Sale price $3.49
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 2 OZ
Regular price $2.79
Sale price $2.79
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1 OZ
Regular price $2.79
Sale price $2.79
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1/4 OZ
Regular price $2.49
Sale price $2.49
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1/4 OZ
Regular price $3.49
Sale price $3.49
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1.5 OZ
Regular price $2.50
Sale price $2.50
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 2 OZ
Regular price $3.99
Sale price $3.99
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1 1/2 OZ Nutmeg is made by grinding the seed of the nutmeg tree into powder. Nutmeg has a distinctive pungent fragrance and a warm, slightly sweet taste. It is used to flavor many kinds of ...
Regular price $2.79
Sale price $2.79
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1.5 OZ Gum Arabic is used as an emulsifier and a thickening agent in icings, fillings, chewing gum, and other confectionery treats. Gum Arabic is also very popular in Jamaican culture and u...
Regular price $2.79
Sale price $2.79
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 2 OZ Irish Moss, also known as Seamoss or Sea Moss, is a superfood with a wide range of health benefits. Our Irish Moss is a rich source of vitamins and nutrients. Make Irish Moss into a ge...
Regular price $2.29
Sale price $2.29
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1/4 OZ Isinglass comes from the bladders of fish. It is used in Jamaica to make beverages like Irish Moss drinks. This form of gelatin, is also used to make jellies, marinades, stews, and m...
Regular price $2.29
Sale price $2.29
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 1/2 OZ Peppermint has a cool peppery bite with a refreshing flavor. It can be used in any dish calling for dried 'mint'. Peppermint is often used to make herbal teas that help with relaxati...
Regular price $2.49
Sale price $2.49
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 2.5 OZ Linseed has a mild and nutty flavor. The seeds are commonly used in baked breads, crackers, cookies, and scones. Linseed is considered a super food and often sprinkled on salads, cer...
Regular price $2.50
Sale price $2.50
Regular price
Unit price
per 
NET WT: 3/4 OZ Mauby bark is a tree bark that is extremely popular in Jamaica. It is mostly used in cold beverages and teas. Mauby has an acquired taste that is refreshing yet bittersweet.